Skąd ten katar? Najczęstsze przyczyny

Wodnista wydzielina wydobywająca się z naszych nozdrzy może mieć naprawdę bardzo różnorodne podłoże. Z czego wynika przeważnie i czy aby na pewno zawsze okazuje się to standardowe przeziębienie? O tym wszystkim postaramy się poinformować Cię w dalszych częściach.
Katar o którym mowa to wodnista wydzielina w głównej mierze stanowiąca infekcję o charakterze wirusowym. Ponadto może to być również reakcja alergiczna, jaka atakuje tak samo dorosłych, jak i dzieci. Nieprzypadkowe jest zatem klasyczne polskie powiedzenie, że leczony i nieleczony katar trwa siedem dni. Nie da rady tego zahamować, ale można sobie skutecznie ulżyć. Musimy jednak wiedzieć, z czy wiąże się tego typu wydzielina, która powoduje u nas spory dyskomfort.

Być może jest to efekt na przykład uczulenia ale i infekcji i stanu zapalnego, kłopotów z zatokami czy zaziębienia organizmu. Katar może być rozmaitych kolorów – od żółtej i płynnej postaci, do zielonkawych wydzielin o kleistej konsystencji, zwartej i gęstej. Po tym można natomiast ocenić jednoznacznie stan pacjenta oraz dolegliwość, z jaką się wiąże pojawiający się nieżyt nosa.
Katar może mieć różny charakter, ale w głównej mierze mowa o zapaleniu błony śluzowej. Powody takiego stanu? Rozmaite i ciężko decydować się na konkretyzowanie w tym przypadku bowiem wszystko to kwestia indywidualna. Wspomniany wyżej stan zapalny przeważnie wiąże się zaś z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi, suchym powietrzem, zbyt intensywnie działającą klimatyzacją, zaziębieniem zatok, czy wadą anatomiczną zatok bądź jamy nosowej.
Artykuł dzięki: