Trzaski w kolanie- czy to normalne?

Dostrzegasz, że w Twoich kolanach pojawia się charakterystyczne strzykanie, ale traktujesz to jako zwykłą przypadłość – Ty po prostu zawsze tak masz? Uwaga! Niekoniecznie jest to stan normalny i Twoje kończyny dają po prostu znak, że musisz je rozprostować. Nierzadko wiąże się to z poważnymi dolegliwościami natury zdrowotnej, dlatego zachęcamy do przeczytania niniejszego tekstu.
Innymi słowy można powiedzieć, że w kolanie trzeszczy, albo chrupie, jakby coś wewnątrz gruchotało. Jeśli jest to naprawdę sporadycznie, może rzeczywiście nie panikujmy, ale więcej się ruszajmy i nie doprowadzajmy do stanu zdrętwienia kolana. Co innego z kolei w sytuacji, gdy dojdzie do takiego chrupania na stałe.

Wówczas objaw jest bardzo niepokojący i nie ma tu znaczenia wiek, czy mowa o osobie stosunkowo młodej, czy dziecku, bądź seniorze oraz dorastającym nastolatku. Warto wiedzieć, że taki symptom jest niczym innym jak wynikiem jakiegoś być może poważnego i groźnego schorzenia. Takie strzykanie to rzecz jasna termin potoczny a nie medyczny, ale jest powszechnie jasny i prosty do zdiagnozowania przez pacjenta nawet samodzielnie, więc na stałe utrwalił się w języku. Niemniej jednak pod tym terminem kryje się uszkodzenie stawu kolanowego, który przecież okazuje się najczęściej eksploatowanym stawem ze wszystkich stawów w naszych kończynach. Wiele związane jest też z faktem, że staw kolanowy pod względem budowy jest naprawdę złożony, więc nie trudno o jego częste i skomplikowane do wyeliminowania kontuzje.
Artykuł dzięki: