Widzę jak przez mgłę. Co to może oznaczać?

Zamglenie przed oczami to bardzo częsty sygnał alarmowy ostrzegający chorującego na poważne dolegliwości zdrowotne. Jakie? Czym grozi zbagatelizowanie tego problemu i co uczynić, aby zahamować rozwój choroby? Dowiesz się o tym, kiedy dobrze zgłębisz to, co mamy C do powiedzenia w dalszych częściach poradnika. Zapraszamy do jego przeczytania.
Na wstępie musimy przypomnieć, czym w ogóle jest specyficzne zamglenie oczu, o jakim mowa. Otóż w grę wchodzi charakterystyczna plama plama pojawiająca się przed oczami, jaka może stanowić następstwo wielorakich schorzeń wymagających niekiedy natychmiastowej reakcji. Niektórzy są zdania, że to efekt przesilenia oczu, spędzając za dużo czasu przed komputerem, czytaniem książek czy oglądaniem telewizji, ale w gruncie rzeczy zupełnie tak nie jest. Objaw, na jaki wskazuje zamglenie oczu może być poważniejszy niż jedynie zintensyfikowane nadwyrężanie wzroku.

O ile zamglenie jest sporadyczne, faktycznie może to być skutek przesilenia oczu, kiedy natomiast się nasila rzutuje chociażby na jakość widzenia. Może przyczyniać się także do nasilenia się wady wzroku. Często kłopot rozwiązany zostaje przez dobre dobranie okularów korekcyjnych czy tez soczewek kontaktowych. Kolejny równie powszechny dziś przypadek ma związek z syndromem widzenia komputerowego. Jest to efekt przedawkowania siedzenia przed szklanym ekranem. Do tego niekiedy rozwija się u pacjentów z objawem zamglenia oczu zaćma, która z czasem, bez zabiegów specjalistycznych zaczyna się nawarstwiać i nasilać.
Artykuł dzięki: