Aromaterapia – leczenie olejkami

Poprzez wykorzystanie aromaterapii na pewno poprawiamy sobie humor i bez wątpienia wpływa to w bardzo pozytywny sposób na nasze ogólne powierzchowne samopoczucie, ale czy aby równie pewni możemy być co do tego, że zastosowanie przeróżnych zapachowych olejków eterycznych może być nazywane terapia i stanowić coś na wzór medycznej kuracji.
Pod pojęciem aromaterapii rozumie się leczenie olejkami eterycznymi. Jest to częsty sposób naturalnego uzdrawiania przy rozmaitych infekcjach typu przeziębienia, stany zapalne dróg oddechowych, ale też astma czy duszności, kłopoty z zatokami. Ponadto, jak można to wyczytać ze składów leków, aromaterapia wiąże się w dużym stopniu z medycyną, a w zasadzie z farmakologią, ponieważ wielokrotnie w składach medykamentów znajduje się także dodatek olejków eterycznych. Aromaterapia bazuje zwłaszcza na zwalczaniu stanów infekcyjnych, ale jest też zalecana przy bólach mięśniowych oraz migrenach.

Na pewno każdy, kto chociaż raz w życiu był na standardowym, klasycznym masażu dostrzegł, że i ten zabieg łączył się z aromaterapią. Można w końcu takową kurację zastosować sobie samemu w swym domowym zaciszu, wystarczy w tym celu zainwestować w odpowiednie środki farmakologiczne oparte w składzie na olejkach bądź komplet niezbędnych w naszym przypadku olejków. Dlaczego olejki te mają aż tak silne zastosowanie? Powodem jest zwłaszcza bogactwo znajdujących się tam związków chemicznych, jakie czerpane są z określonego surowca, a to jakiego to jest już uzależnione stricte od rodzaju olejku. Musimy także zwrócić uwagę na to, że prawdziwy olejek eteryczny stanowi produkt w pełni naturalny.
Artykuł dzięki: