Studia farmaceutyczne

Studia farmaceutyczne

W każdym biol-chemie się o nim mówi. Ale co się mówi? Że takie prestiżowe, że ciężkie, że praca po nich fajna. A tak na prawdę i wiele złego i wiele dobrego. A jak jest na prawdę? Dowie się ten, kto na nie pójdzie. Na pewno nie są to proste studia. Wymagają czasu, wiele nauki, czasami zakuwania na pamięć. Jednak i tak najważniejsze jest zrozumienie. Dlaczego? Bo jak już zostaniesz tą farmaceutką, to wykute formułki zapomnisz, a jak będziesz potrzebowała coś policzyć to tego nie zrobisz.

A jak coś zrozumiesz, to zostanie Ci to na całe życie. Dodatkowo po zakończeniu studiów farmaceutycznych czeka na Ciebie bezpłatny roczny staż. Fajnie, nie fajnie. Zależy, kto jest w jakiej sytuacji finansowej. Dla jednych to nie problem, dla drugich trudność, bo muszą się jakoś utrzymać. Nie każdego na to stać. A co po tym stażu? Szukanie pracy. Aptek jest wiele, ale studentów również.

Wcale nie jest tak łatwi się dostać. Ale próbować zawsze warto, przecież właśnie po się uczymy, by pracować w swoim zawodzie.

Artykuł napisany przez: